Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl

OPERA TFI podsumowuje 2018 rok -

2019-01-17 08:13:50

Fundusz Opera Alfa-plus.pl osiągnął najwyższą stopę zwrotu wśród polskich funduszy otwartych w 2018 roku (+7,7%).  Bardzo dobry wynik subfunduszu Opera SFIO Alfa-plus.pl za 2018 rok był efektem przede wszystkim dużego doświadczenia TFI – nie ma w kraju dłużej działającego funduszu absolute return o tak dobrych, i co najważniejsze regularnych oraz powtarzalnych wynikach. Najważniejszym efektem doświadczenia  jest historyczna zdolność funduszu do unikania wszelkich pułapek i chwilowych mód, które kończą się zwykle fatalnie. 

Szczegóły strategii przynoszącej sukcesy Alfie są oczywiście tajemnicą, ale z pewnością pomaga duża elastyczność, jaką daje szerokie spektrum aktywów oraz stosowanych strategii. Poza unikalną strategią, fundusz wyróżnia brak opłaty za zarządzanie - pobierane jest tylko wynagrodzenie od zysku, zarabiamy tylko wtedy, gdy zarabiają nasi klienci. Kolejny wyróżnik to model dystrybucji oparty na sprzedaży bez pośrednictwa dystrybutorów.
 
Subfundusz poza inwestycjami w tradycyjne instrumenty, jak akcje i obligacje korporacyjne realizował strategie przy użyciu instrumentów pochodnych na rynkach zagranicznych. Duża ekspozycja na krajowym rynku akcji nie przeszkodziła osiągnąć znaczącej dodatniej stopy zwrotu  – mówi Artur Włoch, członek zarządu OPERA TFI S.A. 

OPERA TFI S.A. 
 

© Fundusze24.pl / Wortal Funduszy InwestycyjnychRegulaminReklamaKontaktPolityka prywatności
Profile funduszyWyniki funduszyFundusze akcjiFundusze papierów dłużnychFundusze inwestycji zagranicznychFundusze rynku pieniężnegoFundusze zrównoważoneFundusze stabilnego wzrostuFundusze zamknięteFundusze inneWynajem mieszkań
 » budowa domu  » ogrody  » e-Mieszkanie.pl  » dachy  » blachodachówka  » kwiaty doniczkowe